wtorek, 24 maja 2016

Trwałe płoty z drewna

Długowieczne płoty z drewna

Nieadekwatnie zabezpieczone płoty z drewna w mgnieniu oka się dewastują i mogą bezpowrotnie stracić swój dotychczasowy czar oraz cechy. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot należałoby poznać typy konserwacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna trzeba zacząć od poprawnego oraz sumiennego przygotowania towaru na płot, gdyż od tego zależy wynik finalny naszych robót. Przed zastosowaniem produktów do osłony i ozdoby ogrodzeń z drzewa istotne jest sprawdzenie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie dźwiga objawów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drewna na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robakami. Gdy asekurujemy już nasze płot przed progresem biokorozji, trzeba nanosić kolejne amalgamaty, jakie asekurują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu określonego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje ogrodzenie od środka, ale nie utworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Konserwowane w ten sposób płot pozostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej asekuracji ogrodzenia, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu kamufluje płot przed ujemnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać aby ogrodzenia z drewna były trwałe należy poświęcić im mnóstwo uwagi i troski.

Kompletnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń plastikowych. Ten typ płotów jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne przez co nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają także biokorozji wobec tego dogadzają swoim posiadaczom przez długi czas.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz